Festiwal STO


Wystawa organizowana przez Stowarzyszenie Magazyn Zbożowy towarzysząca 21 Spotkaniom Teatru Otwartego w Teatrze Terminus A Quo w Nowej Soli. Czas trwania Festiwalu STO- 22-24 listopada 2013.

WYSTAWA
Założeniem przedsięwzięcia było wpisanie się w surową, nieprzygotowaną do ekspozycji przestrzeń, mieszczącą się na parterze teatru. Dwa duże pomieszczenia, w których działaliśmy, stanowiące opuszczone lokale biurowe znajdowały się tuż pod sceną. Wernisaż odbył się pierwszego dnia festiwalu, następnego dnia w przerwach między przedstawieniami oprowadzaliśmy gości po wystawie, prezentowaliśmy materiał wideo.

Na wystawie znalazła się instalacja "Autoportret" składająca się z 37 ilustracji, prezentowane były też filmy z cyklu "Powódź".
Na zdjęciach poniżej poza moimi realizacjami widać prace Grzegorza Wawrzyńczaka i dr Witolda Pochylskiego.


Autoportret 2013


Pierwowzorem cyklu ilustracji były szkice powstałe w codziennych sytuacjach- na wykładach, w trakcie rozmów telefonicznych, jazdy autobusem, w poczekalni u dentysty. Podczas, gdy umysł błądzi po realnym świecie, spod ręki wydostają się półświadome twory plastyczne. Powołane do życia bez konkretnych intencji, lądują na dnie szuflady. Jednak z biegiem czasu te przypadkowe rysunki nabierają wartości, zyskują rangę wspomnień. Na nowo zaaranżowane, oprawione, zebrane w całość budują zapomniany świat osobistych przemyśleń i skojarzeń. Zestawione w cykl wytwory pełnią rolę pamiętnika, szczerego autoportretu, ilustrującego nie tylko przelotne refleksje, ale również treści kryjące się w podświadomości autorki.


Powódź 2013 


 ZOBACZPlakat ogłaszający 21. Lubuskie Spotkanie Teatru Otwartego. Rysunek autorstwa Leszka Frey Witkowskiego.

Oficjalna strona teatru: http://terminusaquo.eu/teatr/